Animatör Maskotanimator-maskot

 Animatör Maskot Palyaço Hokkabaz Temini

İnsanlar iyi vakit geçirsinler diye bir takım gösteri ve hareketler yapan kişilere animatör denir. Animatörler genellikle otellerde turistleri eğlendirerek istihdam edilir ve heer yaz döneminde ülkemizin güneyindeki bölgelerde çalışırlar.Maskot ise bir figürü canlandırmak için dikkat çeken genellikle büyük kostümler giyen kişilere denir.

–  Animatörler erkek ve bayan danscılardan oluşur. Bazen 1 kişidir bazense kalabalık bir gruptur. Bu kişilerin yaptıkları gösteriye animasyon denir.

– Maskotlar fuarlarda ve açılış etkinliklerinde görev alırlar. Maskot firmanın yada markanın logosundan esinlenilerek yapılmış kıyafetleri de giyebilir.

– Kendisini izleyenleri güldürerek eğlendiren yüzünde çeşitli boyalar olan organizasyon çalışanına palyaço denir. Palyaçolar çocukların doğum günlerinde görev alırlar. Palyaçoların yer aldıkları organizasyonda uzun çubukların üstündeki kostümlerin içine girmiş kişiler de vardır. Bu kişilere tahtabacak denir.

– El çabukluğuna dayalı hareketlerle izleyicileri şaşırtarak eğlendiren kişiye hokkabaz denir.

– Yukarıda saydığımız tüm kişiler çocuk doğum günlerinde,sünnet düğünlerinde,mağaza açılışlarında,kutlama yemeklerinde,partilerde,ses sistemi ve müzikle beraber çalışırlar.

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi