Broşürcübrosurcu

Broşürcü – Broşür Dağıtımı

Bir duyuru tanıtım yada kampanya için basılarak dağıtılan belgelere broşür denir.Bu broşürleri dağıtmak yada hedef kitleye ulaştırmak için görevlendirilen kişilere broşürcü denir. Broşürcüler genellikle erkek bireylerden oluşur. Bir stand aktivitesi sözkonusuysa bayanlar tercih edilir.
– Broşürcüler meydanlarda,işlek caddelerde,alışverişmerkezlerinde,mağaza açılışlarında görev yaparlar. Ellerindeki broşürü yanlarından geçen kişilere kısaca anlatarak dağıtırlar. Bu eyleme broşür organizasyonu yada broşür dağıtımı denir.

– Genelde ülkemizde insanlarımız ellerine geçen broşüre oldukça ilgisizlerdir. Anca bu ilgiyi arttıracak kişiler yine broşürcülerdir. Broşürcü nezaketi,sunum yeteneğiyle broşürün ömrünü ve okunabilirliğini etkiler. Bu yüzden bayan broşürcü etkisi sahada daha yüksektir.

– Broşürün adedine göre saha etkinliklerinde broşürcü yer alır. Broşürler bazen maskot ve animatörlerce dağıtılarak broşürdeki konuya ilgiyi arttırabilir.

– Broşür dağıtan kişilere günlük ücretler ödenir. Son yıllarda bazı firmalar aldıkları verimden dolayı maaşlı broşürcü çalıştırmaktadırlar.

– Broşür dağıtan kişiler kılık kıyafetine özen gösteren presentable kişiler olmalıdır. Aksi takdirde broşürler okunmadan atılır.

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi