Cast Ajansıcast-ajansi

Cast Ajansı – Oyuncu Ajansı

Televizyon dizilerine,sinema filmlerine,reklam ve tanıtım  filmlerine,klip çekimlerine aranılan kriterde insanlar temin eden yerlere cast ajansı yada oyuncu ajansı denir.Cast ajanslarında bayan,erkek,yaşlı,genç,çocuk her tip ve kategoride insanların bulunduğu portföyler yer alır.

– Yapım şirketlerinin isteklerine göre ajanslar bu oyuncuların resimlerini yada direk cast görüşmelerine yönlendirir.

Cast görüşmelerine odition denir. Bir kamera karşısında ajanslardan çağırılan oyunculardan istenen rolü oynaması,diyalogu yapması istenir.

– Cast ajansları oyuncu verdiği yapım yada projede sadece ulaşımı üstlenir. Servisler ayarlayarak dizi,film setlerindeki oyuncularının transferini gerçekleştirir. Oyuncuların yemek ihtiyacı yapım şirketi tarafından karşılanır.
–  Cast ajansına kayıtlı oyuncular figüranlar(yardımcı oyuncu),diyaloglu yardımcı oyuncular ve tiyatro eğitimli oyuncular olmak üzere 3’e ayrılır.

– Oyuncu olmak isteyen kişiler önce bir cast ajansına başvurarak oyunculuk  kaydı yaptırır. Sonrasında profesyönel fotoğrafları çekilerek ajans portföyüne eklenir. Gelen projeye göre yapım şirketlerinin cast direktörlerine mail olarak gönderilir.

–  Cast ajansı oyunculara ödemeleyi 30 yada 45 iş günü içinde yapar. Oyuncular diyalogluysa daha yüksek ücretler alırlar. En düşük ücreti figüranlar yani yardımcı oyuncular alırlar.

Cast Ajansları yapım firmalarına genel olarak aşağıdaki hizmetleri sunarlar:

– Figüran Temini

– Diyalog yapabilen oyuncu temini

– Oyuncu Temini

– Çocuk manken,çocuk oyuncu temini

– Oyuncu Ulaşımı

– Sahne kostümleri tedariği

– Fotoğraf çekimi hizmeti

– Oyunculuk eğitimi

– Diksiyon eğitimi

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi