Fuar Catering Hizmet Detayları Nelerdir ?fuar-catering-9

Fuar Catering Hizmet Detayları Nelerdir?

Fuar catering ajansların butik olarak üstlendikleri bir hizmettir.

Fuar ajansları firmalara ilk zamanlar sadece servis elemanı-hostesi temin ederken;daha sonraları firmalar, ajanslardan yiyecek içecek hizmetini de talep etmeye başladılar.Bu hizmetin içeriğinde yiyecekler,içecekler,fuar ekipmanları temizlik malzemeleri ve servis elemanları detayları yer alır.Fuar catering fiyatlarını bu hizmetlerin içeriği belirler.

Şimdi ayrıntılı olarak fuar catering hizmetinde yer alan detayları inceleyelim.

fuar catering hizmet detayları

 

1-Fuar Catering Hizmetinde Yiyecekler:İçeriğini Coffe break diye tabir edilen atıştırmalıklardan,tatlı tuzlu kurabiyeler,kanepe,su böreği,pötifür ile tartaletlerden oluşur.

Bazı fuar catering menülerinde ara sıcaklar da olmaktadır.Ara sırcaklara örnek:Sigara böreği,misket köfte,tavuk kroket.vs.

Yiyeceklere ek olarak fuar alanına firmalar kuruyemiş de talep etmektedir.Kaju,antep fıstığı,fındıktan oluşan kuruyemişe(çerez) bazen draje ve kuru kayısı,lokum,cezerye de eşlik etmektedir.Porselen tabaklarda ikram yapılır.

fuar catering hizmet ajansı

2-Fuar Catering Hizmetinde İçecekler:İçeriğini sıcak içeceklerin yani çay,neskafe,bitki çayları,sıcak çikolata,türk kahvesi ve soğuk içeceklerin yani kola,portakal suyu,meyve suyu,soda çeşitlerinin oluşturduğu gruptur.

Fuar içecekleri karton bardaklara ikramı yapılır.

3-Fuar Catering Hizmetinde Fuar Ekipmanları:Fuar ajansları soğuk içecekler için fuar alanına mini buzdolabı,içme suyu için su sebili,kaliteli çay için çay kazanı,kaliteli kahve için kahve otomatı getirirler.

Bunun yanı sıra porselen servis tabakları,tepsi,açacak,karıştırıcı,karton bardak getirirler.Firmanın talebine göre bazen bu gruba masa örtüleri ve dekoratif çiçekler eklenir.

*Fuar catering ekipmanları fuar başlamadan önce firmanın standı kurulurken getiliri.

4-Fuar Catering HizmetindeTemizlik Malzemeleri:Firmalar eğer standlarına banko kurmuşlarsa servis elemanları burda cam bardak ve fincanlarda sunum yapacakları için bulaşık yıkamayla ilgili malzemeler getirilir.

Ama standart bir stand ise camsil,temizlik bezi,ıslak mendil,kağıt havlu ve peçete yeterli olacaktır.Bazı firmalar temizlik konusu için fuar temizlik elemanı görevlendirirler.

fuar catering hizmeti istanbul

5-Fuar Catering Hizmetinde Servis Elemanları:Servis elemanı olarak firmalar kokteyl vereceklerse barmen ve garson sadece catering hizmeti alacaklarsa fuar hostesi yada fuar hostu temin ederek bu konuyu çözerler.

fuar-catering-hizmeti-detaylari

İyi bir fuar catering hizmeti almak isteyen firmanın standında mutfak elemanı,en az 2 tane de servis hostu yada hostesi bulunmalıdır.Servis elemanlarının kıyafetleri tek tiptir.Bayanlar siyah etek beyaz gömlek erkekler ise siyah kumaş pantolon beyaz gömlek siyah papyon giyerler.

fuar catering

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi