Fuar Hostesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?fuar hostesi başvurusu nasıl yapılır

Fuar Hostesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Ticari hayatın olmazsa olmazı fuarlar birçok insana iş kapısı ve istihdam alanı olmaktadır.Durum böyleyken ülkemizdeki bayanlar devamlı yapmak suretiyle yada ek iş olsun diye fuar hosteslği yapmayı düşünmektedir. Sizlere bugün hem çalışma saatleri açısından hem de günlük ücretler açısından avantajlı olan fuar hostesi ve başvuru sürecinden bahsedeceğim. 

– Önce fuar hostesliğinden biraz bahsedersek bu konuda hiç bilgisi olmayan okurlarımızın zihnini açmıl oluruz kanaatindeyim.

Fuar Hostesliği Nedir ?

– Fuar katılımcısı olan firmaların standlarına gelen ziyaretçileri karşılamak amacıyla ajanslardan temin edilen kişilerin fuar süresi boyunca yaptığı işlerin tümüne fuar hostesliği denir. Fuar hostesliği bir meslek halini aldığından bu konuda ajanslar yada talep eden firmalar eğitimler de düzenlemektedir.

fuar hostesi başvurusu 1

Fuar Hostesliği Başvurusu Aşamaları

– Fuar hostesliği yapmak isteyen bayanlar öncelikli olarak profesyönel fotoğraflar edinmelidir. Bunu bir fotoğraf stüdyosunda gerçekleştirmeleri gerekmektedir.Çünkü bu fotoğraflar verdikleri ajanslar tarafından müşterilere sunum dediğimiz dosyalar halinde gönderilmektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için net ve düzgün çekilmiş fotoğraflardan oluşması şarttır.

fuar hostesi başvurusu 2

– Profesyönel fotoğraflara sahip olduktan sonra herhangi bir fuar ajansını arayarak randevu alabilirsiniz. Sizi burada ajans yetkilileri karşılar. Genellikle standart bir başvuru formu doldurmanız istenir.Bu başvuru formunda neler vardır peki?

Standart Başvuru Formu Kısımları

– Fiziksel Özellikler : Boy,kilo,beden numarası,ayakkabı numarası,saç rengi,göz rengi bilgileri

– Kişisel Özellikler : Ad Soyad,Tc kimlik numarası,ikamet adresi,telefon,e-mail bilgileri

– Ekstra Özellikler: Bilinen yabancı diller,yapılan sporlar,hobiler

– Çalışma Alanları: Bu alanda size hangi alanda çalışmak istediğinizi soran sorular vardır. Örneğin fuarda hosteslik mi yapmak istediğinize mankenlik mi yapmak istediğinize dair sorulardır. Zira ajanslar kendilerine başvuran kişileri market,katalog çekimleri,defile yada kongre gibi organizasyonlarda da istihdam etmek isterler.

fuar hostesi basvurusu 3

– Fuar hostesliği başvurunuz fotoğraaflarınızla beraber ajansa gidip başvuru formu doldurmanız ile bitmiyor malesef. Çünkü gittiğiniz ajansın iş hacmi sizi tatmin edecek boyutta olmayabilir. Bu yüzden başka ajanslara da başvuru yapmanızda fayda var diyebilirim. Hemen ikinci bir ajans araştırması yaparak aynı adımları takip edebilirsiniz.

fuar hostesi basvurusu 4

– Ajanslara başvuru yaptıktan sonra google aracılığıyla fuar hostesliği ilanlarını takip ederek yeni ajansların güncel ilanlarına da başvuru yapabilirsiniz. Çoğu ajans internet üzerinden başvuru almakta olsa dahi benim size şahsi tavsiyem ajansın yerini ofisini ziyaret etmeniz yönündedir. Çünkü aherhangi bir ajanss ile fuar hostesliği yapsanız bile ödemenizi alabilmeniz için o fuar ajansının güvenilir olması gerekmektedir.

– Yazımı sabırla ve keyifle okuduğunuzu ümit ediyorum. Her türlü soru görüş ve tavsiyenizi bana yorum yazarak ulaştırabilirsiniz. Bilgi paylaşıldıkça artan bir kavramdır yazımı beğendiyseniz sizin dışınızda kişilere ulaşması için ” share ” kısmındaki sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

– Emeğe saygı duyduğunuzu düşünüyor yazımı bir yerde paylaşmanız durumunda kaynak olarak sitemi paylaşmanızı temenni ediyorum.

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi