Hosteslerin Çalışma Alanlarıfuar-hostesi-calisma-alanlari

Hosteslerin Çalışma Alanları

1-Fuarlar:Türkiye’de her yıl yüzlerce fuar düzenlenmektedir.Bu fuarlara katılan firmalar standlarında görevlendirmek üzere fuar ajanslarından hostesler temin ederler.

En çok hostes otomobil sektörüne dair düzenlenen fuarlarda fuar hostesi olarak çalışır.

Firmalar standlarının büyüklüğüne göre hostes çalıştırırlar.Örneğin 50 metrekare standı olan bir firma 2 hostes ile çalışırken 90 metrekare standı olan bir firma 4 hostes temin  eder.

İzmir,Ankara,Bursa,Adana,Antalya,İstanbul’daki fuar alanlarında çok fazla sayıda hostes çalışır.

2-Seminer ve Paneller:Bazı hostesler üniversite eğitimleri olduğu için fuarlar yerine tek gün hatta birkaç saat süren seminer ve panellerde hosteslik yaparlar.

Seminerlerde hostesler genellikle karşılama ve yönlendirme yaparken panellerde ise tercüme hizmeti verirler.

Panellerde yabancı konuklar olacağından ingilizce bilen hostesler ve almanca bilen hostesler görev alırlar.Seminer hostesi Panel hostesine göre daha az donanımlıdır.

Hosteslerin Çalışma Alanları

3-Kongre ve Lansmanlar:Markalar yada firmalar duyurularını veya yeni çıkardıkları ürünün tanıtımını lansmanlarla sağlarlar.

Lansmanlar genellikle firmanın şehir dışında ayarladığı bir otelde düzenlenir.Buraya firmanın bölge mmüdürlükleri,şubeleri ve kurumsal dostları davet edilir.Lansmanlarda karşılama ve servis hizmeti için ajanslardan hostesler temin edilir.

Kongre hostesi ise genellikle presentable dil bilen kişilerden oluşur.Lansman hostesleri görseli daha yüksek kişiler olurken kongre hostesleri akademik bir organizasyonun içinde görev alacaklarından eğitim seviyesi yüksek kişilerden seçilir.

Hosteslerin Çalışma Alanları

4-Açılışlar:Mağaza şube ve bayi açılışları balon süsleme organizasyonunu ile başlar.Markalar palyaço ses sistemi animasyonların yanında ajanslardan hostes de temin ederler.

Açılışlarda hostesler sadece karşılama yapmazlar.Bir gıda firmasının işyeri açılıyorsa bazen servis yada ikram da yapabilirler.Açılış Hostesi minumum 2 maksimum 8 kişi olarak ajanslardan temin edilir.

5-Bayii Toplantıları:Bayii toplantıları lansman mantığında yapılan organizasyonlardır.Firma yada marka bayiilerini daha önceden kiraladıkları bir konferans salonunda yada otelde ağırlayarak onları yeni gelişmelerinden haberdar eder yada bayiilerinin sorunlarına çözümler üretir.
Bayii toplantılarında hostesler broşür dağıtıp kiralanan alanında kurulan masalarda gelen ziyaretcilerin kaydını tutar.

izmir hostes  ankara hostes   kongre hostesi 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi