Fuar Hostesi Günlük Ücretfuar-hostesi-gunluk-ucret

Ticari rekabetin arttığı her geçen gün yarıştan kopmamak isteyen markalar ve firmalar tanıtımları için daha yüksek reklam bütceleri ayırmaktadır.Reklam bütceleri artmak zorunda kalan firmalar tanıtım ve organizasyonlar için otelleri kongre ve konferans salonlarını fuar alanlarını değerlendirmek istemektedir.

Orta ölçekli her bir firma yılda ortalama 5 fuara katılmaktadır.Ve katıldıkları fuarlarda yapacakları tanıtımların eksiksiz bir şeklilde tamamlanmasını arzulamaktadırlar.

 

Bir firma fuara katılmadan önce fuarı düzenleyen organizatör kurumdan yerini seçer ve alan parasını öder.Sonrasında fuar ajanslarıyla irtibata geçerek alacağı diğer hizmetlere karar verir.Kimi firma sadece fuar catering organizasyonu alırken kimi sadece host yada hostes temin eder.Fuarlarda bayan çalışanlar yani hostesler daha yoğun görev alır.

 

Bazen müzik grupları getirerek fuarda standlarını ziyaret eden kişi yada şirket yetkililerine müzik dinletisi sunar.Genellikle fuara katılan firmaların en çok talep ettiği hizmet fuar hostesi hizmetidir.Fuar hostesi talep eden firma önce ajansla nasıl ve hangi donanımda birilerini aradığını paylaşır.Sonra ajanslardan bu minvaldeki kişilerin fotoğraflarını ister.Bu fotoğraflar arasından ihtiyacı olan hostesleri seçerek fuar organizasyonunda görev verir.

fuar-hostesi-gunluk-ucret-1

Bazı firmalar ise talep ettiği hostesin yabancı dil bilmesini ister.Bu hostesler tercuman hostes diye adlandırılırlar.Fuarlarda firmaların en çok rağbet gösterdikleri diller rusca ingilizce ve arapça’dır.Dil bilmeyen hostesler ise fuarda ya firmanın katalog ve broşülrerini dağıtır yada yiyecek içecek ikramı yapar.Bu bayanlara servis hostesi denir.Servis hostesleri daha düşük günlük ücretler alırlar.Son yıllarda ülkemizde artan işsizlik yüzünden üniversitede öğrenim gören bayanların neredeyse yarısı parttime bu şekilde fuarlarda hosteslik yapmaktadır.

Fuar hostesi günlük ücretleri ve fiyatları firmaların fuardan bekletisine,hosteslerin fuaardaki görevlerine göre artmakta yada azalmaktadır.

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi