Fuar Hostesi Nedir ?fuar hostesi

Fuar Hostesi Nedir ?

Fuar hostesi fuarlarda servis tercüme yada tanıtım yapan genellikle üniversite öğrencilerinden oluşan kişilere denir.Fuar hostesleri ajanslarla çalışır.

Firma taleplerine göre önce ajanslar tarafından hosteslerin fotoğrafları mail ortamında gönderilerek fuarlara yönlendirilir.Fuar hosteslerinin günlük bütceleri 60 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.Bütceler fiziksel özellik eğitim yabancı dil bilgisi deneyime göre değişiklik göstermektedir.Spesifik fuarlarda bu rakamlar 200 TL üzerine çıkabilmektedir.Örnek:Autoshow fuarı

Fuar hostesleri çalıştıkları fuarlarda iki tür kostüm giyerler.

1- Siyah etek beyaz gömlek siyah topuklu ayakkabı fular:Bu kostüm presentable diye nitelendirilir.Fular  firmanın logosundaki baskın renge göre seçilir.

Fuar hostesi Majeste AJans

2-Siyah kurumsal elbise siyah topuklu ayakkabı:Bu kostümde kıyafet rengi değişebildiği gibi kıyafetin önüne firma logosu yada sloganı ile baskı yapılabilir.

fuar hostesi majeste ajans

Fuar hostesi olmak için yapılması gereken öncelikle bir fuar ajansına başvuru yapıp kaydolmak sonra profesyönel fotoğraflar çekilmektir.

Ülkemizde fuar hostesleri İstanbul’da Cnr ve Tüyap fuar merkezinde İzmir’de izfaş Ankara’da Ato Congresium gibi alanlarda düzenlenen fuarlarda görev yaparlar.

izmir hostes  ankara hostes   fuar hostesi

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi