Fuar Hostesi Teminifuar-hostesi-temini

İlk defa fuara katılmayı düşünen yada sektöründe lokomotif olduğu için sektörünü ilgilendiren her fuara katılan firmalar alanlarını kiralayıp,standlarını kurduktan sonra bazı hizmetler temin ederler. Bu hizmetlerden bazılarını şöyle sayabiliriz:catering hizmeti, fuar hostesi hizmeti ekipman kiralama gibi. Bugünkü makalemizde size fuar hostesi temini hizmetinden bahsedeceğim.

Fuar Hostesi Temini Nedir ?

Fuara katılacak firmaların standlarında marka yada ürünlerini tanıtmak için ajanslardan fuar boyunca bayan personel talep etmek suretiyle almak isteedikleri hizmete fuar hostesi temini denir. Fuar hostesi teminini sadece fuara katılımcı olan firmalar talep etmezler. Bazen fuara ziyaretçi olarak gelen firmalar da yanlarında standları ziyaret etmek için fuar hostesi temin edebilirler. Bazılarınızın aklına şu soru gelebilir bu firmalar fuarlarda neden kendi ofis yada şirketlerindeki bayan personeli kullanmazlar diye. Firmaların kendi bünyelerinde çalışan bayan personelleri hafta sonu izin isteyebileceğinden ve maaş üzerinden ekstra ücretler talep edeceklerinden ve kişisel olarak da bu durumu yani hostesliği kariyer planlamalarına pek yakıştıramadıklarından ekseriyetle fuarda bu pozisyonda çalışmayı tercih etmezler. Fuar hostesi temin edecek firmanın ilk yapacağı şey bir fuar ajansı ile irtibata geçmektir. Bunu bazı firmalar iyi ilişkileri olan kardeş firmalara sorarak edinirler. Bazı firmalar da internetten fuar ajanslarını arayarak içlerinden en çok güven vereni en kaliteli hizmeti sunanı arayarak fuar hostesi temini için ilk adımlarını atmış olurlar.

fuar-hostesi-temini-652

Neden Fuar Ajansları ?

Bildiğiniz üzere birçok ajans kategorisi vardır. Cast ajansı reklam ajansı gibi. Ancak bu ajanslardaa bayan olmasına rağmen fuar hostesi temin etmek asıl işleri değildir. O yüzden fuara katılmayı düşünen şirketler fuar odaklı çalışan ve bu alanda uzmanlaşmış olan fuar ajanslarıyla irtibata geçerler.

fuar-hostesi-temini-651

Fuar Hostesi Temin Ederken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Dilerseniz bu detayları maddeler halinde size aktaralım.

1- Fuar hostesi temin edecek ajansı belirlerken mutlaka Vergi Mükellefi olup olmadığına bakılmalı vergi levhası olmasına özen gösterilmelidir. Bu durum size güven verecek düzgün bir ajansla çalıştığınızı hissettirecektir.

2- Ajansın bir ofisi yani adresi olduğuna mutlaka dikkat edilmelidir. Çünkü adresi olmayan bir ajansa mağdur olmanız durumunda giddemez hakkınızı arayamaz mağduriyetinizi gideremezsiniz.

3- Fuar hostesi temin ederken anlaştığınız tüm şartların yazıya yani bir sözleşme metninde yer almasını talep etmelisiniz aksi takdirde birçok problem yaşayabilirsiniz.

4- Bu konuda hizmet aldığınız ajansla fuarla ve hostesle ilgili tüm beklentilerinizi paylaşmalısınız.

Ajansımız fuar hostesi temini konusunda 2008 yılından beri hizmet vermektedir. Ayrıca izmir hostes ve ankara hostes eksenli ihtiyaçlarınızda da bu şehirlerdeki şube ofislerimizle lokal çözümler sunmaktayız.

Yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkür eder sosyal medyada paylaşırsanız kaynak göstermenizi istirham eder hepinize iyi haftalar dilerim.

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi