Fuar Hostesinin Çalışma Saatleri Nasıldır ve Kaç Saat Çalışırfuar-hostesi-calisma-saatleri

Fuar hostesi çalışma saatlerini belirleyen ana unsur fuarın içeriğidir. Fuarın adı ve ilgilendirdiği sektör burada çalışan hosteslerin işe başlama ve çıkış saatini doğrudan etkiler. Çalışma satleri neden önemlidir peki? Çünkü fuar hostesleri genellikle lise yada üniversitede eğitim gören kişiler olduğundan işin saatlerinin okul programları ile çakışmamasına özen gösterirler.
Fuar hostesi çalışma süresi bazen iş tanımına göre ve firmanın hacmine göre de değişiklik arzedebilir. Ancak tüm fuar hostesleri genel olarak 10:00’da çalışmaya başlar 19 :00 ‘da da çalışmalarını bitirirler. Hosteslerin çalışma saatlerini şimdi iş tanımına firmaya ve fuarın içeriğine göre beraber irdeleyelim.

1- İş Tanımı: Fuar hostesleri eğer servis hostesli yapacaklarsa daha uzun süre çalışırlar. İş tanımı stand hostesliği ise servis hosteslerine oranla daha az süre görev yaparlar. İş tanımına göre çoktan aza doğru sıralamaya devam edelim. Eğer bir konferans lansman yada seminer ise görev aldıkları iş çalışma saati 9 saatten 4 saate kadar düşebilir. İş tanımları arasında fuar hosteslerinin en kısa çalıştıkları işler düğünlerdedir. Düğün hostesleri sadece karşılama ve yönlendirme yaptıklarından maksimum 3 saat çalışmaktadır.

2- Firma Hacmi: Büyük firmaların standları fuar alanlarında en kalabalık ve yoğun olanlardır. Büyük firmaların standlarına bayileri iş ortakları ve fuar ziyaretçileri geldiğinden fuar çalışma saatleri de küçük firma standlarına oranla daha uzundur. Firma büyüklüğü fuar hostesi çalışma saatlerini uzatırken ücreti arttırabilir.

3- Fuar İçeriği: Fuarlar sektörlere göre doluluk ve ziyaret yoğunluğuna sahiptir. Örneğin yapı fuarı çok yoğun geçerken pencere fuar daha az yoğunluktadır. Kitap fuarı Motosiklet fuarı ve Autoshow yani otoshow otomobil fuarı aşırı yoğun geçer. Yoğunluğu yüksek olan fuarlarda hostesler daha uzun süre çalışırlar.

fuar-hostesi-calisma-saatleri fuar-hostesi-kac-saat-calisir

 

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi