Fuar Hostufuar-hostu

Fuar Hostu

Farlarda karşılama,tercüme,tanıtım,kayıt tutma,servis,ikram gibi konularda görevlendirilen erkek bireylere fuar hostu denir. Fuar Hostları 18-30 yaş aralığında dış görünüşü iyi uzun boylu kişilerden seçilir. Fuar firmaları bu hostları fuar ajanslarından temin ederler.

– Fuarda çalışan erkekler  yani hostlar bayan olan hostes meslektaşlarına göre yüzde 15 daha az günlük ücret alırlar. Çünkü ülkemizde erkek işsizliği bayan işsizliğine oranla daha yüksek çaptadır.

– Fuar Hostları üniversite öğrenimi görmekte olan yada mezun kişilerden oluşur. Bir erkek üniversite öğrencisinin fuarlarda hostluk yapması için algısı açık,dış görünüşüne özen gösteren biri olması gerekir. Erkek mankenlerin bir kısmı da ek gelir amacıyla fuar hostluğu yapmaktadır.

– Fuar hostları ajansların portföylerinde tıpkı hostesler gibi yer alır. Talep eden firmalara mail ortamında setkart yada resimlerle sunumu yapılır. Firmalar seçtikleri hostlara bazen eğitim bile vermektedir.

– Hostlar sadece fuarda değil kongre,lansman yada açılışlarda da görev alırlar. Kongre hostu panel hostu açılış hostu lansman hostu tabirleri de  burdan gelmektedir.

– Bayanlar için ağır sayılan alanlarda ajanslar genellikle hostlarla çalışır. Örneğin ağır servisin olduğu fuarlarda hostlar garson olarak yer alırlar.

– Fuar Hostları siyah takım elbise yada siyah pantolon beyaz gömlek siyah papyon yada kravat giyerler.

– Bazı fuar katılımcısı firmalar fuar hostlarını kendi şirketinde çalışan erkek personel gibi değerlendirip çalıştırırlar. Bu kişilere fuardan önce eğitim ve firmaları hakkında bilgi vererek yönlendirirler.

izmir fuar host  ankara fuar host   fuar host

 

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi