Fuar Temizlikfuar-temizlik

Fuar Temizlik Hizmeti

Fuara katılımcısı olan firmaların standlarını yaptıktan sonra ürünlerinin daha iyi teşhiri için aldıkları butik hizmete fuar temizlik denir. Fuar temizliğini üstlenen yerler firmaların stand kurulum işlemlerinin bitmesini beklerler. Stand kurulduktan sonra önce kaba temizliği ardında ise hassas temizliği yaparlar.
Fuar temizliği yapan kişiler ya ajanslarla yada temizlik firmalarıyla çalışır. Fuar ajansları ya direkt temizlik elemanı çalıştırır yada bir firmaya bu işi verir.

– Fuar temizliğinde deterjan ve temizleyiciler etkili ve 1.sınıf olmalıdır. Endüstriyel tip temizleyiciler kullanılmalıdır. Çünkü fuara katılan firmaların ürünleri fabrikadan fuar alanına gelene kadar hayli kirlenmektedir.

– Fuar Temizliği 3 aşamada yapılır.

1 – Kaba Temizlik: Stand kurulduktan sonra büyük çapta olan bu temizlik sırasında firma standı tozdan kalıcı tortu ve tasarım artıklarından temizlenir. Stand zemini silinir. Fuardan 1 gün önce akşam yapılır.

2 – Hassas Temizlik: Bu kısımda firmanın standındaki ürünler güçlü temizleyici ve parlatıcılarla temizlenir. Fuarın ilk günü sabah yapılır.

3 – Fuar Boyunca Temizlik: Kaba ve hassas temizlik bittikten sonra 1 temizlik görevlisi fuar boyunca standda kalarak firma yetkililerinin istediği an ve durumlarda lokal ve pratik bir şekilde rötüşler yapar. Örneğin yere bir şey dökülmesi durumunda örneğin akşam fuar bittiğinde ve her sabah fuar başlamadan önce zemin temizliği gibi.

– Fuar temizliğinde temizlikçilere büyük görevler düşmektedir. Hızlı,el çabukluğu olan kişiler olmalıdır. Fuar temizlik görevlileri bayan yada erkeklerden oluşur. Fuar firmaları temizlik konusunda bayanları daha çok teercih ederler.

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi