Fuar Tercuman Fiyatlarıfuar-tercuman

Fuar Tercuman – Tercuman Hostes

Fuar firmalarının yurtdışından bekledikleri yabancı misafirleriyle aralarında tercüme yapmak üzere ajanslardan temin ettikleri kişilere fuar tercumanı denir. Genel olarak tercüme yapmak amacıyla temin edilen bayanlara ise tercuman hostes denir. Tercuman hostesler her alanda görev yaparlar. Yurtdışından gelen bir misafirin karşılanmasında da bir sunum,lansman ve organizasyonda da çeviri yaparlar.
– Fuar tercumanları en çok ingilizce,arapça,rusca,almanca,italyanca,ispanyolca dillerinde tercüme yaparlar. Bu kişilerin tercüme yapacakları dil fuara,fuar firmasının ticari ilişkilerine,ticari ilişki içerisinde bulunduğu ülkeye göre değişiklik arzetmektedir. Genelde ihracat yapan firmalar tercuman hostes temin ederler. Kendi dış ticaret pazarlama personelleri olmasına rağmen kalabalık fuar standlarında tercuman hostesler firma için fuarı verimli kılan dönemsel parttime personellerdir.

fuar tercuman fiyatları 91

– Fuar dışında organizasyonlarda,lansmanlarda,kongrelerde,iş seyahatlerinde,kişi yada şirket karşılamalarında,şehir turlarında,yabancı futbolcu transferlerinde de tercuman hostesler çalışır.

– Fuar tercumanları erkek bireyler de olabilirler. Ancak firmaların ilk tercihleri bayanlardan yanadır. Tercumanlar için bir kıyafet zorunluluğu yoktur fakat kendilerinden  iş kadını yada iş adamı konsepti istenir.

fuar tercuman hostesi fiyatları

– Tercuman hostesler kongrelerde,seminer ve panellerde konuşmacıyla eş zamanlı olarak katılımcıların karşısında çeviri yaparlar. Bu çeviri spontane olarak isimlendirilir.

Tercuman hostesler ayrıca yurtdışından ticari işbirliği adına beklenen konuğun havalimanından transferinde şehir gezisi sırasında ve şirketteki ticari temas sürecinde  görev yapabilir. Bu kategoride görev yapan tercuman hostesler günibirlik yada birkaç günlük ajanslardan temin edilir.

– Tercumanların son yıllarda çalışma alanlarına spor da eklenmiştir. Bir futbolcunun ülkemize gelişinde de tercumanlar görev yaparlar.

fuar tercuman fiyatları 92

-Fuar tercuman fiyatları fuara yada tercumanın bildiği dile göre değişmektedir.Örneğin arapça bilen fuar tercuman fiyatı ve günlük çalışma ücreti ingilizce bilen fuar tercuman fiyatına göre daha yüksektir.Dil ne kadar nadir ise tercumanın çalışma koşulları o kadar yüksek bütceli bir hale gelir.

izmir fuar tercuman hostes  ankara tercuman hostes   fuar tercuman hostes

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi