Hosteshostes

Hostes – Hosteslik – Hostes Ajansı

Hostes Nedir ? : Bir ürünün tanıtımında, anlatımında,sunumunda,açıklanmasında,bir kişi yada grubu karşılamada görevli olan kişilere hostes denir. Hostes kavramı genellikle bayanlar için kullanılır. Hostesliğin çeşitli alanları vardır. Uçak hostesliği,tanıtım hostesliği,yer hostesliği,tercuman hosteslik,tadım hostesliği,uygulama hostesliği gibi…
– Hostes denince ilk akla gelen uçak,uçuş hostesliğidir. Bu hostesler havalimanlarında yada uçağın içinde görev yaparlar. Havalimanı içinde görevli olanlar bilet kontrolü yapar uçakta görev yapanlar ise yolculaırn karşılanması uçuş güvenliği ve yiyecek içecek ikramı konularında görev yapar. Uzun süreli maaşlı olarak görev yaparlar.

– Bir diğer hosteslik kategorisi ise tanıtım hostesidir. Tanıtım hostesleri ürünlerin ön plana çıkarılması için ajanslardan temin edilen görsselliği yüksek kişilerdir. Bu ajanslara hostes ajansı denir. Tanıtım hostesleri birkaç günlük yada dönemsel çalışırlar. Günlük ödeme alırlar.

– Hosteslik sadece ürün tanıtımı yada uçuş sırasında yapılmaz. Bir kişi yada grup karşılanırken de hostesler görev yapar. Bu hosteslere karşılama hostesi denir. Bu hostesler  havalimanında,bir kongrede,bir organizasyonda bir lansmanda görev yaparlar. Karşılama hostesleri birkaç günlük yada dönemsel çalışırlar. Günlük ödeme alırlar.

karşılama hostesi 234

– Tercüme görevi üstlenen hostesler ise tercuman hostes olarak adlandırılır. Bu hostesler yabancı bir kişi ile onu temin eden firma marka yada kişi arasında çeviri yaparlar. Ülkemizde en çok İngilizce,rusca,almanca,arapça fransızca,ispanyolca,italyanca dillerini bilen hostesler tercüme yapar. Tercüman hostesler birkaç günlük yada dönemsel çalışırlar. Günlük ödeme alırlar.

tercuman hostes 234

– Yiyecek içecek ikramı yapan hostesler ise servis  hostesi olarak adlandırılır. Bu hostesler fuarlarda standlarda otellerdeki organizasyonlarda gelen ziyaretci ve konuklara ikramlar yaparlar.Bu kişilere ikram hostesi de denir. Servis hostesleri birkaç günlük yada dönemsel çalışırlar. Günlük ödeme alırlar.

servis hostesi 453

– Son olarak uygulama hostesinden bahsedebiliriz. Bu kategorideki hostesler bir ürünün uygulamasında görev yaparlar.Örneğin marketlerdeki tadım tattırım organizasyonlarında markete gelen müşterilere bir ürünün tadımını yaptırırlar. Bu kişilere tadım elemanı yada tadım hostesi yada tattırım elemanı da denir. Uygulama hostesi bazen bir medikal cihacın kullanıcılara anlatımı sırasında da görev yapabilir. Uygulama hostesleri birkaç günlük yada dönemsel çalışırlar. Günlük ödeme alırlar.Hostes fiyatları açısından en düşük ücret alan gruptadırlar.

Umarım yazımız faydalı olmuştur.Majeste Ajans hepinize iyi haftalar diler.

izmir hostes  ankara hostes   fuar hostesi

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi