Hostesin Çalışma Alanları Resimli AnlatımBir Hostesin çalışabileceği alanları 5 farklı kategoride inceleyebiliriz. Ama genel olarak bahsedecek olursak hostesler hava yolu şirketlerinde,fuarlarda,otellerde,kongre salonlarında,sergi saraylarında,kültür merkezlerinde,düğün salonlarında işler projeler yaparlar.

1- Uçuş Hostesliği: Havayolu firmaları filolarını genişlettiklerinden yada sefer sayılarını arttırdıklarından dolayı her yıl hostes alımı yapmaktaadır. Açtıkları sınavları geçen hostes adayı bayanları mülakatlar sonucunda bünyelerine alırlar. Bu kişilere uçuş yada uçak hostesi denir.

Uçuş Hostesliği – Örnek Resim

ucus-hostesi

2- Fuar Hostesliği: Firmalar ticaret hacimlerini arttırmak için bulundukları sektöre göre fuarlara katılırlar. Bu fuarlarda dil bilen yada içecek servisi yapan fuar hostesleri ile çalışırlar. Fuarlarda içecek ikramı yapan kişilere servis hostesi katalog dağıtan kişilere ise stand hostesi denir. Bazı firmalar dikkat çekmek ve prestijlerini göstermek adına görselliği daha çok ön planda olan hosteslerle yani fuar mankenleri ile çalışırlar.

Fuar Hostesliği – Örnek Resim

fuar-hostesligi

3- Kongre Hostesliği: Birçok otel üstdüzey katılımcıları ağırladığı genelde akademik içerikteki kongreye ev sahipliği yapmaktadır. Bu kongrelerde moderatöre mikrofon vermek yada gelen katılımcıları yönlendirmek amacıyla hostesler çalışmaktadır. Bu hosteslere kongre hostesi yada panel hostesi denir. Kongre hostesliği yapmak için en az lise mezunu olmak zorundadır bayanlar.

Kongre Hostesliği – Örnek Resim

kongre-hostesligi

4- Düğün Hostesliği: Düğün sahipleri yani evlenen çiftler yada düğün organizasyonunu yapan firma düğüne gelecek konukların doğru masalara yönlendirilmesi yerleşim planının uygulanması karşılama ve uğurlanması için hostes çalıştırırlar. Bu hosteslere düğün hostesi denir. Bazı düğünler kına gecelerini de içeren programlara sahiptir. Burda görev alan hosteselere ise kına kızı adı verilir.

Düğün Hostesliği – Örnek Resim
dugun-hostesi

Kına Kızı – Örnek Resim

kina-kizi

5- Tanıtım Hostesliği: Markalar bazen otellerde bazen kongre ve sergi saraylarında bazen de fuar merkezlerindeki fuarların son günü tek günlük lansmanlar düzenlerler. Bu lansmanlara yeni bir ürünlerini tanıtmak basına duyurmak yada bir duyuruda bulunmak bir kutlama gerçekleştirmek için ihtiyaç duyarlar. Marka ve firmaların lansmanlarda çalıştırdıkları hosteslere tanıtım hostesi denir.

Tanıtım Hostesi – Örnek Resim

tanitim-hostesi

 

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi