İstanbul Fuar Hostesiistanbul-fuar-hostesi

Türkiye’de çok sayıda fuar merkezi bulunmaktadır.Bu fuar merkezlerinin en büyükleri  istanbul’da yer almaktadır.Tüyap fuar ve kongre merkezi Cnr fuar merkezi Lütfi Kırdar fuar merkezi bunlardan sadece birkaçıdır.Cnr ve Tüyap fuar nmerkezlerinde her yıl yüzlerce fuar düzenlenmektedir.

Bu fuarlar kapsadıkları sektörlerdeki firmaların da ilgisini çekmekte ve bu firmalar kendileri için iş hacmi ve ticaret hacmi ifade eden bu fuarlara katılmaktadırlar.Özellikle sektörün lokomotifi diye tabir edilen şirketler Tüyap ve Cnr’da kendilerini ilgilendiren alan ve konularda düzenlenen fuarlarda çok büyük metrekarelerde alanlar kiralamaktadır.

istanbul-fuar-hostesi-1

Bu kurumsal firmalar fuara katılmaya karar verdikten sonra şirketlerindeki personellerin yeterli gelmeyeceğini düşünüp fuar ajanslarından personel yani fuar hostesi talep ederler.Talep edecekleri hostes sayısı standlarının büyüklüğüne göre değişmektedir.Örneğin 50 metrekare standı olan bir firma için 2 hostes yeterli olurken 100 metrekare fuar alanına sahip bir firmaya 3 hostes bile yetmeyecektir.

Fuar hostesleri bu firmaalarla 3 yada 4 gün süren fuarlarda sabah 10:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında çalışmaktadır.Firmalar fuarın ilk günün sabahında standlarında  görev verecekleri fuar hosteslerine firmaları hakkında mini bir eğitim verirler.Bu eğitim içeriğinde firmanın vizyonunu fuardan beklentisini içerir.
İstanbul’da çalışan Fuar hosteslerinin ödemeleri talep edilen ajansa fuar bitiminde yapılır.Fuarda çalışan hosteslerin ulaşım ve kıyafetleri ajans tarafından yemekleri ise firmalar tarafından karşılanır.

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi