Kına Kızı Hostesi FiyatlarıKına kızları kına hostesi majeste ajans

Her yıl ülkemizde binlerce düğün yapılmaktadır.Bu düğünler öncesinde kına gecesi organizasyonları kültürümüzün ve geleneğimizin bir parçası olarak çiftleri dünya evine girmeye hazırlamaktadır.Kına gecesi organizasyonlarında görev alan bayanlara kına kızı kına hostesi yada kına nedimesi denir.

Kına hostesleri özel hazırlanan gecelerde görev aldıklarından dolayı diğer hosteslere göre daha yüksek fiyatlar alırlar.Ayrıca kına gecesinde çalışan kına kızları geline tahta kadar geleneksel kostümlerle eşlik edip dans ettiklerinden günlük çalışma ücretleri yüksektir.

Kına hostesi fiyaatları kına kızlarının yaptığı eyleme göre değişiklik gösterir.Sadece karşılama yapan kına kızları 60-90 TL civarında günlük ücretler alırken geline tahta kadar eşlik ettiren geleneksel kıyafetler giyenler 90-120 TL ücretler alır.Kına organizasyonunda kına kızlarının tef çalması yada dans etmesi istenirse bu rakamlar 130 hatta 150 TL’ye kadar çıkabilir.Kına organizasyonunun yapıldığı mekan müşteri ve düğün sahiplerinin bütcesi de fiyatlarda belirleyicidir.

 

kina-nedimesi-fiyatlari

Kına nedimelerinin giydikleri kostümleri ajanslar temin eder.Ajanslar organizasyon bittikten sonra bu kıyafetleri düğün sahibine yada kına organizatörüne verir.Bazı ajanslar bu kostümleri tedarik ederek her organizasyonda hosteslerine vererek kullanır.Genelde kına organizasyonlarında bindallı fistan kaftan gibi osmanlı konseptli kıyafetler kullanılır.

kina-kizi-fiyatlari

Kına organizasyonlarında kına hosteslerinin ücretleri iş bitimi ödenir.Saat 20:00’da başlayan kına gecesi organizasyonuna kına kızları 18:00 gibi gelerek alanda hazırlık ve provalar yapar.Kına kızı çalışma ücretlerini davetli sayısı da belirleyebilir.200 kişinin katıldığı bir davete göre 1000 kişinin katıldığı davette ajanslar hosteslerine daha yüksek bütceler öder.

kina-organizasyonu-kizlari

Yazımı kına kızlarının kına nedimelerinin organizasyonlarından 2 görsel ile noktalıyorum.Hepinize iyi haftalar diliyorum.

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi