Klip Çekimiklip-cekimi

Klip Çekimi

Çoğunlukla bir sanatçının seslendirdiği şarkı eşliğinde çekilen tanıtım filmlerine klip denir. Bu kliplerin hazırlanması işlemine de klip çekimi denir. İyi bir klip çekimi için kaliteli klip ekipmanları kullanılmalıdır. İyi bir görüntü yönetmeniyle anlaşılmalı,iyi bir şaryo,iyi bir jimmy jib kullanılmalı,çekimde iyi iyi klip oyuncuları temin edilmelidir.
– Her sanatçı çekeceği klip için bütce ayarlar. Bu bütceyi bazen kendi imkanlarıyla bazen de klibe bulduğu sponsor ile hazırlar.

– Klip çekimini yapacak yönetmen klipte oynayacak danscılara ve oyunculara karar verir.

– Klip çekimlerinde tüm detayları ayarlayan yönetmen klibin çekileceği mekan ve alan konusunda da seçici olmak zorundadır.

– Bazı klip çekimlerinde sadece sanatçı rol alırken bazı kliplerde ise nerdeyse bir dizi setinde bulunan kadar oyuncu rol alır.

-Yazımda da okuduğunuz üzere klip çekimi maliyetini yönetmene oyuncuya ve oyuncu sayısına bağlıdır.Bu argümanlara göre klip çekimi fiyatları da değişiklik göstermektedir.

– Ama malesef ülkemizde çekilen kliplerin çoğu tek tip yani hikayesiz bir şekilde çekilmektedir. Çoğu klipte sanatçı ve bir oyuncu yer almaktadır.

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi