Klip Dansçısıklip-danscisi

Klip Dansçısı – Klip Oyuncusu

Her yıl ülkemizde sanatçılar tarafından yüzlerce albüm yapılmakta ve bu albümlerdeki eseler için klipler çekilmektedir. Sanatçıların eserleri için çektikleri kliplerde rol yapan koreografi eşliğinde dans eden kişilere klip dansçısı denir. Klip çekimlerinde minumum 2 danscı kullanılır.  Müziğe,klibin hikayesine,senaryosuna ve klibin yönetmen tercihine göre sayısı değişir.
– Sanatçının müzik tarzı klipteki danscı sayısını ve görüntüsünü değiştirmektedir. Halk müziği kliplerinde etnik kıyafetli danscılar oynarken,pop formatlı müzik kliplerinde amerikan rap konseptte kıyafetli danscılar oynamaktadır.

– Klip için danscı seçim ve temini sürecinde klip yönetmeni,klibin yapıldığı prodüksiyon şirketi ajanslarla irtibat kurarak dansçı yada dans grubu talep eder.

– Kliplerde oynayacak dansçılar sanatçı erkekse sadece bayanlardan sanatçı bayansa sadece erkeklerden oluşur. Aslında böyle genel bir yargı yoktur erkek bayan karışık halde de klipte rol alabilir dansçılar. Bazı sanatçılar direkt dans gruplarıyla anlaşır.

– Dansçılar kendi websayfalarından iş aldıkları gibi çoğunlukla ajansların portföylerinde yer alırlar. Ajanslar klip yönetmenine yada sanatçıya mail ortamında dansçıların video ve görsellerini gönderir. Seçim yapıldıktan bütcede de anlaşma sağlandıktan sonra klip çekimi günü saati ve diğer detaylar taraflar arasında konuşulur.

Klip çekimi gününde dansçılar sete erken gelerek koreografilerine çalışırlar. Klibin daha çabuk sürede ve daha iyi çekilmesi adına bu isabetli bir adımdır.

– Kliplerde sadece dansçılar yer almaz. Klip senaryosuna göre oyuncular da yer alabilir. Bu kişiler klip oyuncusu olarak nitelendirilir.

-Ülkemizde çekilen videokliplerde genellikle bayan klip oyuncuları rol almaktadır. Aynı durum klip dansçılığı için de geçerlidir.

Majeste Ajans olarak 2008 yılından beri bir çok sanatçının klibi için klip oyuncusu ve klip dançısı temin ettik ve etmeye de devam ediyoruz.

 

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi