Kongre Seminer Panel Konferans Hostesikongre-seminer-panel-konferans-hostesi

Her yıl İstanbul İzmir Ve Ankara’daki otellerde yüzlerce kongre, seminer, panel ve konferans düzenlenmektedir. Bu organizasyonların tamamında organizatörlerin veya şirketlerin ses sistemi, sahne kurulumu, ışık sistemleri, sinevizyoni barkovizyon, videowall, tablet laptop kiralama ve hostes temini gibi hizmet ihtiyaçları sözkonusu olmaktadır. Bu yazımızda hostes hizmetini seminer,panel, konferans ve kongre düzeylerinde inceleyeceğiz.

 İncelemeye başlayabiliriz.


Kongre Seminer Panel Konferans Hostesi

1-Kongre Hostesi :

Akademik düzeyde katılımcıları olan çoğunlukla bilimsel bir konuda düzenlenen organizasyonlara kongre denir. Kongre organizasyonunda konuşmacı alanında uzman ve donanımlı kişidir. Bu kişiye bir de moderatör eşlik edebilir. Ülkemizdeki kongre organizasyonları genellikle tıbbi alanda ilaç firmaları tarafından düzenlenir. Bu organizasyonlar yazın Antalya’da kışın ise İstanbul’daki otellerde icra edilir. Kongre organizasyonları çok önem arz eden konu ve alanlarda olduğu için burada talep edilen hostesler de spesifik özellikler taşımalıdır. İdeal bir kongre hostesi eğitimli, yabancı dil bilen, kapasiteli, zeki, kültürlü bir bayandır. Eli hızlı konsantrasyonu yüksek olan bayanlardan da iyi kongre hostesi olur. Bütce  ve fiyat olarak en yüksek günlük çalışma ücretini alırlar.

2- Panel Seminer Hostesi:

Bir eğitim kurumunun mensuplarına,bir derneğin veya odanın üyeleri için düzenlediği veya bir şirketin departman çalışanları için bilgi amaçlı düzenlediği organizasyonlara seminer denir. Panel de nerdeyse benzer bir organizasyondur. Seminer organizasyonlarında talep edilen hosteslere seminer hostesi denir. Bu hosteslerin lise mezunu olması yeterlidir. Seminer hostesleri en düşük ücrete çalışan kategoridedir.

3- Konferans Hostesi:

Ünlü bir kişi,bilim insanı,akademik kariyerli bir öğretim görevlisi,veya ticari anlamda başarılı üstdüzey bir şirket yöneticisinin kariyerini anlattığı yada belli bir konu hakkında bilgi verdiği organizasyonlara konferans denir. Konferans organizasyonlarında konuşmacı kişinin yanı başında duran mikrofon tutan,ve konferans boyunca sunuma yardım eden kişiye konferans hostesi denir. Konferans hostesleri fiziği ve duruşu profesyonel bayanlardan seçilir.

 

kongre-konferans-hostesi seminer-panel-hostesi

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi