Market Tanıtım Elemanımarket-tanitim-elemani

Market Tanıtım Elemanı

Marketler daha çok satış yapmak için,markalar ürünlerine daha fazla ilgi çekmek için tedarikçileri olan marketlerde tanıtım yaparlar. Bu tanıtımlar bazen tadım aktivitesi bazen de sadece bilgi verme amaçlı yapılır.

– Türkiye’de birçok market vardır.Carrefour,Migros,Şok Market,Kipa Market,Onur Market,Gökkuşağı Market,Bizim Market,Metro Market bunlardan sadece birkaçıdır.

Tanıtım yapmak isteyen marka yada firmalar ajanslarla irtibata geçerek market  tanıtım elemanı talep ederler. Genelde bayan olan bu elemanları tanıtımdan bekledikleri sonuca göre seçer ve kriterleri ajansa bu argümana göre bildirirler.

Market tanıtım aktivitesi 2 türlü yapılır. Markalar markete sadece stand kurarark ürünleri hakkında bilgi verirler yada ürün tadımı tattırımı yapan elemanlarla müşterilerin ilgisini çekmeye çalışırlar.
–  Tadım aktivitesinde markanın ürünü müşterilere tattırım yapılarak sunulur. Bu tattırım yapılırken görevli elemanlar müşterilere birtakım sorular sorarlar. Ürünü beğendiniz mi? Satın almak isterseniz fiyatı budur. gibi…

– Market tanıtımlarında markaların yöneticileri elemanları servislerle alarak market lokasyonlarına götürürler. Bu yöneticiler tadım yada tanıtım öncesinde ürün hakkında ve yapılacak çalışmayla ilgili elemana kısa bir eğitim verir. Bu elemanlara tanıtım hostesi tadım yada tattırım hostesi de denir.

-Market tanıtımı satılan ürün reyonunun yanına yada marketin en uğrak ve görünen yerine bir stand kurularak yapılır.

– Ülkemizdeki marketlerde tanıtımı en çok yapılan ürünler en çok tüketilen kahvaltı gıdaları ve süt ürünleri grubudur.

– Yazıma birkaç market tanıtım aktivitesi görseliyle son veriyorum.

 

market-tantim-elemani

market-tadim-elemani

market-tattirim-elemani

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi