Organizasyon Sunucuorganizasyon-sunucu

Organizasyon Sunucu – Mc Sunucu Temini

Bir etkinlik yada organizasyonda program akışını seslendirerek izleyicilere aktaran kişiye sunucu denir. Etkinliklerde sunucu yerine Mc tabiri de kullanılır. Promosyon yada kampanya içeren organizasyonlarda elinddeki mikrofonla kalabalığın dikkatini çeken kişilere ise çığırtkan denir.
– Sunucular erkek yada bayan kişiler olabilir. Sunucular genellikle ajanslara yada menajerlere bağlı çalışırlar. Sunucu menajeri her yıl kendilerine bağlı çalışan sunucuların listesini talep eden otel,belediye yada organizatörlerle paylaşır.

– Sunucu görev yaptığı yere göre ayrı isimler alır. Televizyonda sunuculuk yapan kişilere spiker denir. Fuar yada kalabalık etkinliklerde görev alan sunucular çığırtkan, sahnede kalabalığı sanatçıdan önce coşturma görevini yapanlar Mc ismini alır.

– Marka yada firmalar lansmanları için bir sunucuya ihtiyaç duyarlar. Bu sunucular lansman içindeki akışı yönlendirecek konukları sahneye davet edecek ödül töreninde anonslar yapacaktır. Marka yada firmalar sunucu seçimi yaparken medyatik ve gündemde olmasını isterler. medyatik sunucu fiyatları standart sunuculardan daha yüksektir.

– Sunucular görev aldıkları etkinliklerde açılış konuşmasını yapan kişilerdir.Sunucular bazen de bilimsel bir kongre yada konferansta görev yaparlar.

– Sunucuya en çok sırasıyla belediyeler,oteller,marka-firmalar ihtiyaç duyar.

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi