Prova Mankeni Fiyatlarıprova mankeni-1

Prova Mankeni – Prova Modeli– Manken Ajans

Abiye,gelinlik,deri ceket,kürk,günlük kıyafetler iç çamaşırı sektöründeki firmaların ürün modellerine beden ayarlaması,koleksiyon hazırlaması yaparken yada  satış sırasında müşteri bilinci oluşturmak için ajanslardan temin ettikleri kişilere prova mankeni denir. Prova modeli diye de adlandırılabilir.
– Prova mankeni temin etmeden önce firma ajansa aradığı göğüs,bel,basen,boy,kilo ölçülerini aktarır. Ajans ise bu ölçülere uygun portföyünden alternatifler sunarak seçim sürecine başlar.

– Prova mankeni seçildikten sonra mağazaya gelerek firmanın ürünlerini denemeye başlar. Prova mankenleri maksimum 6 saat çalışırlar. Günlük ücretleri 150-300 TL arasında değişmektedir.

– Prova mankenleri jean prova mankeni, iç çamaşır prova mankeni,abiye prova mankeni,gelinlik prova mankeni,deri ceket prova mankeni olarak görev yaparlar.

– Yazımın başında belirttiğim üzere hazırlayacakları kolesiyondaki giysilerin beden ayarlamasını prova mankenleri ile yaparlar. Numuneler mankene giydirilerek tasarımcılar üzerinde rötüşler yaparak isabetli sonuçlar elde ederler ki nihai tüketicilerin yaşadığı sorunlar minimize edilir.

– Prova mankenleri satış sırasında da görev yaparlar. Firmanın mağazasına gelen müşteri hangi kıyafetten ne oranda alacağına kıyafeti doğrudan mankenin üzerinde görüp karar verir. Kıyafet prova mankeninin üzerinde nasıl duruyorsa siparişin miktarı da ona göre artar yada azalır.

– Prova Mankenleri ölçülerini korumak için devamlı spor ve diyet yapmalıdır,çünkü mankenin üzerinde alınan ölçüler firmaların yanlış ölçüler alarak zarar etmesini sağlayabilir.

– Ülkemizde en çok sütyen ve iç çamaşırı prova mankeni kullanılmaktadır. İç giyim talebi fazla olduğundan firma yada markalar ürünlerinin göğüs ve basen ölçülerine uygun manken modelleri tercih etmektedir.

– Prova mankeni fiyatlarını deneyecekleri ürün belirler.Çamaşır deneyen prova mankeni fiyatları diğer kıyafetleri deneyenlere oranla daha yüksektir.Prova mankeninin günlük ücretini ayrıca çalışma saatleri de belirler.Prova mankeni ücretini iş bitimi peşin alır genelde.

 

prova-mankeni
prova-mankeni-2

prova-mankeni-olcu-alimi

– Firmaların mağazalarında bazen prova menkenleri mini defileler de yapabilir. Buna expozisyon denir. Expozisyon mankeni tabiri de adını burdan alır.

– Yazımı ölçü alımı ve prova mankeni çalışmaları görselleriyle noktalıyor,hepinize iyi haftalar diliyorum.

 

fuar mankeni  izmir manken ankara manken

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi (0212)5436590 Majeste Ajans - Fuar Hostesi