Road Show Hostesi FiyatlarıRoad show hostesi amajeste ajans

Yazıma başlamadan önce roadshow’un ne olduğundan sizlere bahsetmek isterim.Roadshow kurumsal firmaların markaları için şehir şehir gezerek düzenlemiş oldukları  etkinliklerdir.Firma öncelikle marka bilinirliği için bir hedef bölge belirler ve burası için roadshow etkinliği planlamaya başlar.

Örneğin bir şampuan markası iç anadoludaki tüm şehirleri gezerek markasını tüketicilere tanıtarak aşina kılar.Roadshow etkinliği planlaması için çok sayıda otomobil kamyon yada otobüs markanın baskıları ile giydirilip süslenir.Firmalar bu işi ajanslara yaptırabilecekleri gibi kendileri de çözebilir.

Roadshow etkinliği için araç ve vasıtalar hazırlandıktan sonra markalar etkinlik boyunca tanıtacakları ürüne dair promosyonlar geliştirirler.Örneğin ücretsiz mini şampuanlar yada gıda firması ise ücretsiz mini sütler fındık kremaları vs. Sonrasında ise roadshow etkinliği için ihtiyaç duyulan personel konusu çözülür.

roadshow-hostesi

Genellikle roadshow etkinliklerinde hostesler kullanılır.Roadshow boyunca şehir şehir gezerek markayı tanıtan bayanlara roadshow hostesi yada roadshow mankeni denir.Roadshow hostesleri şehir dışı engeli olmayan kişilerden seçilir.Çünkü gidilen her şehirde 1 yada 2 gece konaklama sözkonusudur.Roadshow hostesi olacak kişinin sempatik güleryüzlü ve insan ilişkileri iyi olmalıdır.Çünkü her şehrin insan kimyası farklı olduğundan olumlu ve pozitif tepkiler almak etkinlik tanıtımını isabetli kılar.

Roadshow hostesi normal hosteslere göre daha yüksek günlük ücretler alırlar.Bu hosteslere ajans uzun süreli bir iş olduğundan toplu ödeme yaparlar.Roadshow için ajanslar uzun süreli yolculuk yapacak hosteslerin başına organizasyon sorunsuz geçsin diye erkek süpervisörler yerleştirir.Bu sorunları minimize etmek amacıyla bir çözümdür.

roadshow-hostesi-fiyatlari

Roadshow hostesi ajanslara başvururken ehliyeti olduğunu da söylerse ajans roadshow etkinliğinde markanın tahsis ettiği araçların sürüşünü bu hostes bayanlara emanet eder.Ve araç kullanan hostesler diğer roadshow hosteslerine göre daha yüksek fiyat alırlar.Ortalama roadshow hostesi fiyatları 150 TL ile 300 TL arasında değişmektedir.

Yazımı roadshow hostesleri ile yapılan bir görsel ile noktalıyorum.

roadshow-hostes-ajansı

Yazımı okuduğunuz için teşekkür eder bir sonraki yazımda görüşmek üzere hepinize iyi çalışmalar dilerim.

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi