Servis Hostesiservis-hostesi

Servis Hostesi

Organizasyonlarda,lansmanlaarda,düğün davet ve törenlerde, veya ulaşım esnasında konuk ve ziyaretcilere yiyecek içecek ikramı yapan kişilere servis hostesi denir. Bu kişiler servis konusunda daha önceden ajanslar tarafından eğitim alarak yönlendirilirler. Tek tip üniforma giyerek görev yaptıkları alanda pozitif yönelim algısı meydana getirirler.
Servis hostesliği yapan kişiler üniforma olarak;siyah etek,beyaz gömlek,siyah önlük,siyah babet,siyak kravat yada fular giyerler. Bu konseptte sadece fuların rengi değişiklik gösterebilir.

– Servis hostesliği bayanlara özgü bir meslek değildir. Servis yapan erkek bireylere servis hostu yada garson denir. Tabi garsonlar uzun süreli ve maaşlı sigortalı çalışırlar. Servis host ve hostesleri dönemsel birkaç günlük çalışarak ücretlerini günlük alırlar.

servis hostesi majeste ajans

– Servis hostesleri fuarlarda görev yaptıklarında orada alınan catering hizmetinin bir parçası olarak işlerini yaparlar. Bu yüzden bazen catering hostesi diye de adlandırılırlar. Servis hostesleri catering hizmetinin en önemli parçasıdır. Bazen hizmeti alan firmalar tarafından seçilebilecekleri gibi ağırlıkla fuar ajanslarının kendi servis hostesi kadroları vardır.

catering hostesi 345

– Servis hostesleri düğünlerde ve davetlerde de görev yapabilir. Düğün servis hostesleri,davet servis hostesleri günübirlik temin edilir. Düğün akşamı ikramları gelen konuklara takdim ederler.

– Son olarak servis host ve hostesleri bir gezi yada seyahat  sırasında ulaşım aracı içinde de çalışırlar. Aracın hareket etmesinden belirli bir süre sonra yolculara çeşitli ikramlar yaparlar. Otobüslerde uçaklarda servis ikram yaparlar.

servis hostesi ajans 546

– Servis hostesliği yapacak kişilerin el becerisi ve güler yüzlülüğe sahip olması gerekmektedir. Aktif,hızlı az zamanda çok iş yapan kişilerden iyi servis hostesi olur. Üniversite öğrencileri parttime olarak ajanslara başvuru yaparak servis hostesi olarak çalışıp okul masrafları için ek kazanç elde ederler.

izmir servis hostesi  ankara servis hostesi   fuar servis hostesi

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi