Seyirci Organizasyonu Fiyatlarıseyirci-organizasyonu

Seyirci Organizasyonu – Seyirci Temini

Seyirci Nedir : Bir televizyon programında akış içerisinde yer alan zaman zaman alkış yapıp zaman zaman ifade zenginliği katan kişilere seyirci denir.Seyirciler katıldıkları programın yapım şirketinden yada doğrudan kanaldan program başına ücret alırlar.

– Televizyon kanalları için yapımcılar her yıl yüzlerce program yapmatadırlar.Bu programların daha çok izlenmesi daha çok reyting alması için stüdyoda seyirciler kullanılır. Seyirciler programın yada yayının daha doğal ve daha coşkulu geçmesini sağlar.

– Seyircilerin televizyondaki programlara temin edilmesi işine seyirci organizasyonu denir. Programın yapım şirketi seyirci organizasyonu için seyirci ajansı ile iletişim kurarak istediği seyirci kişi sayısını ve kaçının bayan kaçının erkek olduğunu söyler.Seyirci ajansı bu sayıya göre bayan ve erkek seyirci ayarlar.

– Seyirci organizasyonu yapan ajans bazen canlı yayına bazen de bant yayına seyirci ayarlar. Genellikle televizyon seyircisi ayarlayan bu ajanslar program yapımcılarından yada doğrudan kanaldan ücret alırlar. Seyirci organizasyonu ajansları seyircilerin kanala getirilmesini de üstlenirler. Yani seyirci transferini de bu ajanslar üstlenir.

Tv seyircileri her yaştan erkek yada bayanlar olabilir.Seyirci organizasyonu yapan ajanslar seyircileri stüdyoya getirdikten sonra program koordinatörü kişilerle oturma düzenini de ayarlarlar. Genellikle ön tarafa kıyafeti ve görseli düzgün bayanlar yerleştirilerek kamera açılarında görsellik yakalamaya çalışırlar.

– Majeste Ajans olarak bugüne dek Show Tv,Kanal D, Avt, Trt1 gibi kanallara seyirci temin ettik. Bunların bir kısmı spor bir kısmı yarışma bir kısmı ise talk show formatında idi. Ajansımız televizyon programlarına ve yapım şirketlerine seyirci temini yapmaya devam etmektedir.

– Seyirci organizasyonu fiyatları televizyon programının yapıldığı stüdyonun büyüklüğüne ve istenen seyirci adedine göre değişir.Seyirci fiyatları istenen seyirci kategorisine göre de eğişiklik arzeder.Mesela bayan ağırlıklı seyirci organizasyonu fiyatları ve maliyeti daha yüksektir.

– Birkaç seyirci organizasyonu görseli ile yazımı noktalıyor hepinize iyi bir hafta diliyorum.

seyirci-ajansı
seyirci-organizasyonu

seyirci-temini-1

Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi (0212)5436590 Majeste Ajans - Fuar Hostesi