Tadım ElemanıMarket Tadım Tanıtım Kadromuz

Tadım elemanları Metro,Migros,Carrefour,Onur,Uyum,Şok,Bim gibi market ve süpeermarketlerde kurulan standlarda firmaların ürünlerini tanıtmak amacıyla tattırım yapan kişilerdir. Neredeyse tanıtacağı markanın şirketinde çalışan bir personel kadar bilgili olması gereken tadım elemanları ajanslar tarafından hostes kadrolarından istihdam edilerek görevlendirilirler. Tadım elemanı ne kadar donanılmı olursa hedef kitleden alacağınız geri dönüşler de aynı seviyede olacaktır. Aşağıda tadım personellerimize ait alternatif hosteslerimizi görebilirsiniz.

tadim-elemani-1 tadim-elemani-2 tadim-elemani-3

Tadım elemanları sadece marketlerde çalışmazlar bazen bir alışveriş merkezinin girişinde kurulan standlarda bazen de bir işyerinin caddeye bakan bölümünde tanıtımlar aktivite ve organizasyonlar yapabilirler. Yani tadım elemanı her zaman tadım,tattırım yada uygulama yapmaz. Bu yüzden sadece gıda sektöründe çalışacağı yönündeki algı yanlıştır. O yüzden tadım elemanı  tabiriyle kalıplaşmış bu kavram aslında tanıtım hosteslerinin tanıtım elemanlığıdır. Neticede tadımın da tanıtıma hizmet ettiği düşünülürse pek de yanılmış sayılmayız.

tadim-elemani-4 tadim-elemani-5 tadim-elemani-6

Tadım elemanı olabilmeniz için ajansımıza yada başka bir ajansa başvuru yapmanız geçerlidir. Tadım elemanı olabilecek kişilerde fiziksel özelliklerden çok donanıma dikkat edilir. Presentable diye tarif edilen hostesler tadım elemanlığı için uygundur. Üniversite eğitimi gören,donanımlı,diksiyonu düzgün,iletişim kabiliyeti yüksek olan bayanlar tadım hostesi olarak ajanslar tarafından market ve alışverişmerkezlerinde görevlendirilir. Fiziksel özellik aranmaz derken boydan bahsettik zira tadım elemanı olacak bayanların yine de görsellikleri standart ve görüntüleri düzgün kişiler olmalıdır.

tadim-elemani-7 tadim-elemani-8 tadim-elemani-9

Tadım yapan hosteslerin alacakları ücretler genellikle sigorta ve yemek giderleri de eklenerek hesaplanır. Bazı firmalar bu iki detayın yanısıra tedarikçisi olan ajanslardan hijyen sertifikası ve iş yeterlilik belgesi de istemektedir. Tadım veya tattırım yapacak kişiler ödemelerini haftalık yada aylık olarak alırlar. Bu ücretlerin ödenme vadesi işin süresine ve firma ile yapılan anlaşmalara bağlıdır. Umarım bu yazım vesilesiyle verdiğim bilgiler konuya ilişkin zihninizi açmaya ve merakınızı gidermeye yetmiştir.

tadim-elemani-10 tadim-elemani-11 tadim-elemani-12

Tadım elemanı kadromuz bu kadarla sınırlı değildir. Tadım,tattırım gibi uygulamalarınız konusunda market ve alışveriş merkezlerinde yapacağınız aktivite etkinlik ve organizasyonlarda ajansımızdan fiyat almak ve birlikte etkili bir proje yapmak için ajansımızı arayabilirsiniz.
Tags: tadım elemanı, tattırım elemanı, tadım hostesi, tadım ajansı, market tadım personeli

© Copyright Fuar Hostesi (0212)5436590 Majeste Ajans - Fuar Hostesi