Tadım Elemanıtadim-elemani

Tadım Elemanı

Tadım veya tattırım organizasyonu gıda sektöründeki firmaların reklam kampanyalarının önemli bir parçasıdır.Migros,Carrefour,Kipa gibi marketlerde bir gıda ürününü uygulamalı olarak müşterilere ikram ederek tadım yöntemiyle tanıtımını yapan kişilere tadım elemanı yada tadım hostesi denir. Tadım veya tattırım organizasyonu gıda sektöründeki firmaların reklam kampanyalarının önemli bir parçasıdır.


– Gıda Firmaları öncelikle migros,carrefour,metro,kipa,real gibi market,süpermarket ve alışveriş merkezleriyle anlaşarak stand kuracaklarını ve tadım aktivitesi yapacaklarını söylerler. Gerekli anlaşmaları imzalar gerekli ödemeleri yaparak tadım organizasyonuna başlarlar.
– Sonrasında ajanslar aranarak tadım yapacak hostes yada hostesler seçilerek,ürün hakkında bilgilendirme yaparlar. Tadım elemanı genellikle bayanlardan seçilir. Ajansların bünyelerinde tadım elemanı olabilir. Tadım elemanı yani tecrübeli kişiler yoksa hostesler tadım ve tattırım  konusunda eğitilirler.

Tadım elamanı olacak kişiler için market ve alışveriş merkezleri sigorta giriş ve portör muayenesi belgesi isterler. Bunları bazen ajans bazen de tadım elemanları temin ederler.

 

tadim-elemani-1

– Tadım elemanı olacak kişiler stand başında tattırım yaparken güleryüzlü nezih ve nazil olmak zorundadırlar. Çünkü bir ürünü hatta markayı temsil etme pozisyonundadırlar.
– Tadım elemanları,market tadım personelleri genellikle sucuk,yoğurt,bisküvi,süt,peynir,ekmek tadımı yaptırırlar.Bu ürünlerin fiyatlarını bilmek zorundadırlar.

tadim-elemani-2

– Tadım elemanı bazen tattırım elemanı şeklinde isimlendirilir. Tadım yada tattırım elemanları normal hosteslere nazaran daha az günlük ücret alırlar. Çünkü fiziksel özellik yabancı dil bilgisi yada eğitim kriteri yoktur.

– Yazımı daha önce marketlerde yaptığımız tadım organizasyonlarındaki birkaç hostes-eleman görseliyle noktalıyorum.

tadim-elemani-3

izmir hostes  ankara hostes   fuar hostesi

İlk yorum


Yorum ekle


Ad Soyad*

Email*

Website

Yorumunuz*

Yorum ekle

© Copyright Fuar Hostesi | Fuar Catering | Fuar Hostesi Fiyatları | Manken Ajansı - Fuar Hostesi